Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z podłączeniem radia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Problem z podłączeniem radia

    Posiada ktoś informacje na temat co wchodzi w skład zestawu Ori alarmu lub co jest prawdopodobne ma swój nr katalogowy .

    Chodzi mi o wykaz części i wiązek

    pozdr

  • #2
    [O2] Problem z podłączeniem radia

    Wiecie co myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy.... a tu jednak:
    Jak kupiłem auto to od razu moją uwagę zwróciło podłączenie radia (Sony CDX-GT23) - niezależnie od tego czy kluczyk był w stacyjce czy nie - ono grało.
    No nic myślę sobie - pewnie źle podłączone - sam podłączałem w poprzedniej O1 to i teraz dam radę.
    Wyjmuję radio - są kostki itd... patrzę w instrukcję od radia - całość rozchodzi się o żółty i czerwony kabel - myślę sobie... wystarczy zamienić i będzie ok - zamieniam... qrde nadal tak samo.
    Pokombinowałem jeszcze inne ustawienia i co się okazało, że na żółtym i czerwonym kablu cały czas mam napięcie - niezależnie od tego czy kluczyk jest czy nie :shock:

    Ma ktoś jakiś pomysł co może być?
    Jak patrzę na kable co wychodzą z auta, to są 2 kostki (jedna z zasilaniem i rozprowadzeniem na głośniki), ale zauważyłem też, że one wychodzą z jeszcze jednej takiej dużej czarnej kostki - też tak macie? może tam coś jest zmostkowane?

    Coś takiego:

    Dzięki za pomoc
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • #3
      W OII w kostce radia nie ma napięcia +12V po kluczyku. Jest tylko +12V na stałe. Jak chcesz, żeby radio się wyłączało to musisz pociągnąć ze skrzynki bezpieczników napięcie które pojawia się po przekręceniu kluczyka.

      [ Dodano: Pią 07 Gru, 12 19:59 ]
      Forum - Octavia Club Polska
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shado
        W OII w kostce radia nie ma napięcia +12V po kluczyku. Jest tylko +12V na stałe. Jak chcesz, żeby radio się wyłączało to musisz pociągnąć ze skrzynki bezpieczników napięcie które pojawia się po przekręceniu kluczyka.

        [ Dodano: Pią 07 Gru, 12 19:59 ]
        Forum - Octavia Club Polska
        Mam pytanie. Niedawno odbierałem o2 tour i mam nieoryginalne radio (tez sony ) podłączone przez ASO i ono się samo wyłącza w momencie wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki. Chciałem by w ASO mi zrobili na stałe, ale usłyszałem że tylko tak mogą mi podłączyć. Czy to znaczy że o2 i o2 tour mają różne wiązki podłączenia do radia?

        Komentarz


        • #5
          Ja mam inne pytanie ale też związane z radiem. Sprawa polega na tym ze radio moje komunikuje się z samochodem jakieś 5-10 sek po włączeniu stacyjki. W tym czasie np radio dostaje dodatkowe +12, przy włączony wstecznym przełącza się w tryb kamery, włącza podświetlenie radia po włączeniu świateł, synchronizuje się godzina itp. Jednak po tych ok 10 sek komunikacja zamiera. Co zrobić? Czy po zamontowaniu radia trzeba zrobić jakieś kodowanie? Teraz jest podłączone metoda siłową gdzie dodatkowy + mam podciągnięty na stałe z kostki.


          Radio Peiying 9933
          Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

          Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

          Komentarz


          • #6
            adamsky ja swojego toura odbierałem w sierpniu z radiem pioniera i działa cały czas nawet jak nie ma kluczyka w stacyjce
            była o1 1,9tdi AGR
            jest o2 tour 1,6 BSE

            Komentarz


            • #7
              Re: Problem z podłączeniem radia

              Zamieszczone przez krzygaj
              Jak patrzę na kable co wychodzą z auta, to są 2 kostki (jedna z zasilaniem i rozprowadzeniem na głośniki), ale zauważyłem też, że one wychodzą z jeszcze jednej takiej dużej czarnej kostki - też tak macie? może tam coś jest zmostkowane?

              Coś takiego: Obrazek
              Czy ktoś mógłby mnie oświecić w temacie powyższej kostki:
              1. Jak wyciągnąć z niej pin-y (żeńskie)?
              2. Jaki numerek / nazwę mają te piny.

              Póki co wypiąłem piny z męskiej części tego połączenia i podałem napięcie z kluczyka prosto na radio. Wolałbym jednak wejść z nim już do tej kostki.

              I jeszcze jedno pytanie:
              3. Czy tanie radia niefirmowe mają możliwość włączania zarówno na przekręcenie kluczyka, jak i na naciśnięcie przycisku na radiu przy wyłączonym kluczyku? Czy takie numery to tylko jak jest podpięty CAN do radia?
              Kiedyś OI Liftback
              Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
              Potem OII 1.9 TDI
              Wkrótce OIII Liftback

              Komentarz


              • #8
                czy wie ktos ktore bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikow wlaczaja prad po zaplonie?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez wojtekwojtek
                  czy wie ktos ktore bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikow wlaczaja prad po zaplonie?
                  Nie łatwiej zamienić piny w kostce bodajże brązowy z żółtym ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez wojtekwojtek
                    czy wie ktos ktore bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikow wlaczaja prad po zaplonie?
                    wiemy.....przewaznie bierzemy miernik i sprawdzamy
                    Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                    Obecnie -> Seicento 900+LPG
                    Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                    Bylo ->GOLF 3 1.8

                    Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                    Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X